علمی

بن سلمان مسجد سه‌بعدی در عربستان می‌سازد/ فیلم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و براساس گزارش فرارو، عربستان سعودی نخستین مسجد ساخته شده با بهره‌گیری از فناوری چاپ سه بعدی را در شهر جده افتتاح کرد.

این مسجد، نخستین مسجد جهان است که با بهره گیری از فناوری چاپ سه بعدی، در شهر جده عربستان و به ابتکار یکی از بانوان بازرگان به نام وجنات محمد عبدالواحد ساخته شده و آنرا به نشانه ادای احترام، به روح همسر فقیدش اهدا کرده است.

به گزارش روسیا الیوم، این مسجد در زمینی به مساحت ۵۶۰۰ متر مربع ساخته شده و تکمیل آن با استفاده از ۴ چاپگر تولید شده توسط شرکت چینی جوانلی تقریباً ۶ ماه به طول انجامیده است.

خانم وجنایت عبدالواحد در این خصوص تصریح کرد: به عنوان یک تاجر سعودی می‌خواهد در معرفی این فناوری مدرن به پادشاهی سعودی کمک کند تا این کشور یکی از اولین کشورهایی باشد که از آن استفاده خواهد کرد و این مسجد، در واقع نخستین مسجد در جهان است که با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده است.

وی افزود: این کار، نشان از یک جهش کیفی و منحصر به فرد در دنیای فناوری و ساخت و ساز مدرن و گامی در زمینه نوآوری‌های معماری و ساخت و سازهای پایدار در سطح عربستان سعودی و در کل منطقه است که متناسب با ساخت و سازهای مدرن بوده و تحت نظارت برنامه‌های وزارت مسکن قرار دارد.

گفتنی است این تاجر سعودی، پیشتر هزینه ساخت این مسجد را حدود ۲۰ میلیون ریال سعودی بر آورد کرده بود.

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا