علمی

شکاری ترسناک مار پیتون که از دهانش بیرون‌زده/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همنوع‌خواری در مارها بارها در طبیعت دیده شده است و در یک مورد نادر در منطقه‌ای ساحلی در شمال کوئینزلند، واقع در شمال استرالیا، یک مار پیتون سر سیاه در حال خوردن یکی دیگر از اعضای همان گونه یعنی پیتون سرسیاه دیگر، مشاهده شد.

این صحنه نادر در پناهگاه حیات وحش دشت پیکانینی استرالیا (AWC) مشاهده شد، لحظه‌ای که مدیر آن مجموعه، نیک استاک را کاملاً شوکه کرد. در واقع، استاک باید به مارها نزدیکتر می‌شد تا متوجه شود که آنچه او شاهد آن است، صحنه‌ای از هم‌نوع‌خواری بود، زیرا او یک مار پیتون سر سیاه را دید که مار پیتون کوچکتر دیگر را گیر انداخته و مشغول بلعیدنش بود.

تقلای مار پیتون برای فرار/ صحنه ترسناک همنوع‌خواری/ عکس

استاک با کمک دوربینش این رفتار نادر مارها را مستند کرده‌است؛ در حالی که کارشناسان شاهد خوردن گونه‌های دیگر مار توسط مار پیتون‌ها بوده‌اند، ثبت گونه‌ای در حال خوردن یکی از نوع خود در دوربین غیرعادی است.

استاک گفت:«من قبلا شاهد خوردن یک مار قهوه‌ای شرقی و یک مانیتور خال زرد توسط مار پیتون سر سیاه بوده‌ام، اما این اولین باری بود که شاهد خورده شدن یک مار پیتون سر سیاه توسط یک مار پیتون سر سیاه دیگر بودم.»

تقلای مار پیتون برای فرار/ صحنه ترسناک همنوع‌خواری/ عکس

بیشتر بخوانید:

  • عجیب ولی واقعی/ نهنگ‌های قاتل باهوش‌تر شده‌اند؟

  • کشف قاره‌ای که در دل تاریخ گم شده بود!/ عکس

این رفتار به ندرت در خارج از اسارت در دوربین ثبت می‌شود، اما یک بوم شناس می‌گوید این پدیده آنقدرها هم که مردم فکر می‌کنند غیر معمول نیست. او توضیح داد:« پیتون‌های سر سیاه ترجیح می‌دهند خزندگان را بیش از پستانداران بخورند و شناخته شده است که خزندگان بزرگتر از جمله بزمجه و حتی مارهای سمی می‌خورند ، بنابراین من تعجب نمی‌کنم که اگر فرصتی ایجاد شود، پیتون سر سیاه یک پیتون هم نوع خودش را وعده غذایی خود، قرار دهد.»

منبع: indy100

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا