سیاسی

عملیات ویژه حزب‌الله علیه پایگاه پدافند هوایی و موشکی اسرائیل

مقاومت اسلامی لبنان با صدور دو بیانیه جداگانه از عملیات‌های جدید خود ضد مواضع دشمن صهیونیستی خبر داد.

در بیانیه اول حزب‌الله به این منظور آمده است که در راستای حمایت از ملت استوار فلسطین در نوار غزه و نیز مقاومت شجاع و شریف آن، و نیز در پاسخ به تجاوزات اسرائیل علیه مردم و روستاها و شهرهای ما که مورد آخر آن مربوط به تجاوز به شهر بعلبک بوده و منجر به شهادت یکی از شهروندان ما شد، رزمندگان مقاومت اسلامی ساعت 7 صبح امروز سه‌شنبه 12 مارس 2024 مقر فرماندهی پدافند هوایی و موشکی دشمن در پادگان «کیلع» و نیز پایگاه موشکی و توپخانه‌ای در «یوآو» و مواضع توپخانه‌ای اطراف آن را با بیش از 100 راکت کاتیوشا مورد هدف قرار دادند.

در بیانیه دوم حزب‌الله هم آمده است که رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان ساعت 10:15 قبل از ظهر امروز، موضع نظامی «الراهب» ارتش دشمن را با موشک برکان مورد هدف قرار داده و تلفات مستقیم به دشمن وارد کردند.

پیش از صدور این بیانیه‌ها، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه از شلیک 100 راکت در دو مرحله از جنوب لبنان به بلندی‌های اشغالی جولان سوریه خبر داد.

رسانه‌‌های رژیم اسرائیل حجم شلیک موشک و راکت از لبنان به داخل اراضی اشغالی در 17 سال گذشته را بی‌سابقه عنوان کرده و اعلام کردند که این تعداد موشک و راکت از سال 2006 بی‌سابقه و بیشترین حجم است.

رسانه های اسرائیلی همچنین گزارش دادند که شلیک 100 موشک در عرض یک ساعت از لبنان به سمت جولان یک موضوع بسیار استثنایی است به طوری که یکی از این شلیک‌ها شامل 30 موشک بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا