اجتماعی

ماجرای قطع درختان بوستان جنگلی چیتگر چیست؟

هادی نصیری رئیس اداره فضای سبز منطقه ۲۲ اظهار کرد: در پارک جنگلی چیتگر حدود ۵۰۰ هزار درخت وجود دارد که طبق اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری منطقه ۲۲ و سازمان منابع طبیعی در این بوستان در مرحله اول تعداد ۸۰۰ درخت مبتلا به آفت سوسک پوستخوار شناسایی و در اسرع وقت نسبت به جمع آوری آنها اقدام خواهد شد.

نصیری با بیان اینکه برای کنترل و مقابله با آفت سوسک پوستخوار مجوز قطع درختان آفت زده بوستان چیتگر صادر شده است، تصریح کرد: پروسه اخذ مجوز برای قطع این درختان حدودا ۴ ماه به طول انجامید و در این مدت زمان با چکش کاری، پلاک‌کوبی و علامت گذاری های لازم کار شناسایی درختان آفت زده صورت گرفت و تا به امروز این عملیات کامل شده است.

همچنین ابوالفضل لولایی مسئول فنی اداره منابع طبیعی تهران نیز در این خصوص گفت: قطعا پس از قطع این درختان، درختان جدید جایگزین خواهند شد. درختانی پهن برگی که با شرایط اقلیم منطقه، نوع پوشش گیاهی و نوع گونه هایی که در بوستان چیتگر سازگار هستند، در نظر گرفته خواهد شد.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی عنوان کرد: کارشناسان تغییر اقلیم و کم آبی و خشکسالی خشکی هوا را مهمترین علل آفت زدگی در پارک‌های جنگلی تهران می‌دانند و به دلیل آنکه این سوسک‌ها یک همزیستی کاملا مسالمت آمیز با درختان سوزنی برگ مخروطیان دارد، این آفت به دلیل مسائل کم آبی در این بوستان افزایش پیدا کرده است و به دلیل آنکه بیش از نیم قرن از عمر این درختان گذشته و دوره زنده مانی آنها رو به پایان است غالب درختان قطع شده برای مصارف هیزمی استفاده خواهند شد.

۲۳۳۲۳۳

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا