علمی

ماشین پلیس جدید عربستان / یک خودروی لوکس و مدرن / عکس

امیرمسعود عابدین: اولین خودروی پلیس لوسید در تاریخ ۴ فوریه در نمایشگاه دفاع جهانی در ریاض، پایتخت عربستان سعودی، رونمایی شد. تبدیل لوسید ایر به خودروی پلیس، به اضافه شدن پوشش سیاه و سفید و تجهیزات اضافی بر روی سقف آن برمی‌گردد. روی سقف خودرو قسمتی وجود دارد که یک پهپاد را حمل می‌کند. با فشردن یک دکمه، قاب بالایی باز شده و پهپاد به پرواز در می‌آید.

در حالی که عکسی از فضای داخلی آن وجود ندارد، به احتمال زیاد لوسید کابین خودرو را تغییر داده تا با نیازهای افسران مجری قانون مطابقت داشته باشد. این تغییرات اغلب شامل صفحه نمایش‌های اضافی و یک دستگاه رادیویی است، اگرچه ممکن است برخی از این عناصر در صفحه نمایش بزرگ اطلاعات سرگرمی ادغام شده باشند.

ماشین پلیس جدید عربستان / یک خودروی لوکس و مدرن / عکس

در هر صورت، نمایشگاه جهانی دفاع از ۴ تا ۸ فوریه برگزار می‌شود، بنابراین ما پیش‌بینی می‌کنیم که عکس‌های بیشتری از این خودرو به‌همراه اطلاعات تکمیلی درباره ناوگان آنلاین در دسترس قرار گیرد.

با توجه به اینکه صندوق دولتی عربستان سعودی تا ۶۰ درصد از سهام لوسید موتورز را در اختیار دارد، این خبر تعجب آور نیست. دولت عربستان با لوسید موتورز برای خرید ۱۰۰ هزار خودروی برقی طی یک دهه آینده به توافق رسیده است که صندوق سرمایه گذاری عمومی (PIF) ۱۰ میلیارد دلار در این خودروساز سرمایه گذاری کرده است.

انتظار می‌رود که لوسید موتورز در کنار یک استارت آپ دولتی به نام Ceer که یک سرمایه‌گذاری مشترک بین صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان و فاکسکان است، نقش مهمی در انتقال عربستان سعودی از سوخت‌های فسیلی به انرژی‌های نو داشته باشد. در حال حاضر، کارخانه لوسید در عربستان سعودی محدود به مونتاژ مجدد خودروهایی است که به صورت کیت از کارخانه آریزونا در ایالات متحده عرضه می‌شوند.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا