علمی

چهره متفاوت و امکانات ماشین جدید پارس‌خودرو/ عکس

سهند به‌عنوان نسخه فیس لیفت ساینا محسوب می‌شود که تولید و عرضه آن را پارس خودرو بر عهده دارد. در ادامه با مشخصات فنی و سطح آپشن‌های Sahand آشنا خواهیم شد.

طبق کاتالوگی که پارس خودرو از سهند منتشر کرده، این سدان جدید گروه سایپا قرار است در ۶ تیپ شامل دو تیپ بنزینی دنده‌ای، ۲ تیپ دوگانه سوز دنده‌ای و ۲ تیپ بنزینی اتوماتیک روانه بازار ایران شود که در ادامه، مشخصات فنی و امکانات آن را بررسی خواهیم کرد.

امکانات رفاهی و ایمنی Sahand

تیپ‌های دنده‌ای N۳۲۵ و N۳۲۳ که به‌عنوان پایه‌ترین تیپ‌های سهند محسوب می‌شوند از امکاناتی چون رادیوپخش، سامانه کنترل پایداری، ترمز اضطراری، دزدگیر، سنسور نور، چراغ‌های روشنایی در روز، سنسورهای هشدار دهنده موانع در قسمت عقب خودرو، تنظیم برقی زوایای داخلی آینه‌های جانبی، ۲ کیسه هوای ایمنی، روکش پارچه‌ای صندلی‌ها، سیستم تهویه مطبوع نیمه اتوماتیک، رینگ‌های فولادی قالپاق‌دار، سیستم پایش فشار باد تایرها و فرمان هیدرولیک با غربیلک D-TYPE بهره می‌برند.

چهره متفاوت و امکانات ماشین جدید پارس‌خودرو/ عکس

سهند در تیپ‌های فول دنده‌ای N۳۲۶ و N۳۲۸ نسبت به دو تیپ N۳۲۵ و N۳۲۳ به امکانات بیشتری چون آنتن کوسه‌ای، ۲ بلندگوی عقب، مانیتور لمسی ۷ اینچی همراه با دوربین عقب، سانروف، تریم داخلی دو رنگ، باز و بسته شدن آینه‌های جانبی به‌صورت برقی همراه با گرم‌کن و چراغ راهنما و همچنین کنترل سیستم صوتی از روی فرمان مجهز شده است.

سهند مجهز به گیربکس اتوماتیک (CVT) نیز در دو تیپ N۳۲۷ (L) به‌عنوان نسخه پایه اتوماتیک و تیپ (N۳۲۹ (E به‌عنوان نسخه فول اتوماتیک روانه بازار خواهد شد. تیپ (N۳۲۷ (L یا نسخه پایه اتوماتیک از امکاناتی چون فرمان برقی D-TYPE، لیمیت کنترل، سیستم کروز کنترل، روکش پارچه و چرمی صندلی‌ها بهره می‌برد. البته این تیپ از سانروف بی‌بهره مانده است.

پارس خودرو برای تیپ (N۳۲۹ (E یا نسخه فول اتوماتیک امکانات بیشتری چون سیستم هشدار دهنده باز بودن درها، ۲ بلندگوی تیوتر، سامانه ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، رادار نقطه کور (BSD)، سنسور باران، شیشه‌های دودی عقب، تنظیم برقی دو جهته صندلی راننده و رینگ‌های آلومینیومی را در نظر گرفته و آن را به فول‌ترین تیپ این خودرو تبدیل کرده است. همچنین فقط این تیپ از رینگ آلومینیومی بهره می‌برد و مابقی نسخه‌ها فقط رینگ فولادی با قالپاق دارند.

مشخصات فنی سهند

سهند پارس خودرو همانند سایپا اطلس در نسخه بنزینی از یک پیشرانه M۱۵ GSI بهره می‌برد که نسخه ارتقا پیدا کرده پیشرانه M۱۵ است. این پیشرانه به سامانه زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها و دریچه گاز برقی مجهز شده و تغییراتی در بخش‌هایی نظیر هدرز و سرسیلندر را تجربه کرده است. از این رو این پیشرانه ۸ سوپاپ اکنون می‌تواند قدرتی برابر با ۹۰ اسب بخار و گشتاور ۱۳۷ نیوتن‌متر را به تولید برساند.

چهره متفاوت و امکانات ماشین جدید پارس‌خودرو/ عکس

نسخه دوگانه سوز CNG این سدان سایپا نیز به یک پیشرانه ارتقا پیدا کرده مجهز شده است که می‌تواند قدرتی برابر با ۷۷ اسب بخار و گشتاور ۱۱۶ نیوتن‌متر را تولید کند.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیستقیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا