ورزشی

کلوب| صدر، استقلال و داوری؛ وقتی به هم نمی‌رسند

کلوب| صدر، استقلال و داوری؛ وقتی به هم نمی‌رسند

تیم استقلال صدر جدول را با اختلاف ۳ امتیازی البته با یک بازی کمتر نسبت به دیگر تیم‌ها در اختیار خود قرار داده بود و اگر بازی پرسپولیس برابر گل گهر را هم با تساوی محاسبه کنیم آبی پوشان می‌توانستند پس از پایان این هفته با اختلاف ۲ امتیازی نسبت به پرسپولیس و البته هم امتیاز با تراکتور و تفاضل گل بیشتر با این تیم در صدرجدول بایستد اما… .

اما انگاری اشتباهات فاحش داوری که در نتیجه یک بازی هم تاثیر مستقیم دارد قرار نیست به پایان برسند، شاید حتی قرار هم نیست به حداقل برسند و باید در موقعیت‌های زمانی حساس این تاثیرگذاری بصورت آشکار مشخص باشد تا همگان مجبور به اعتراض علنی بر این شیوه داوری از کمیته داوران باشند.

وقتی آبی پوشان پس از مدتها صدرنشینی را بدست آورده بودند و می‌خواستند که با قدرت آن را برای هفته‌ها در مالکیت خود قرار دهند و به این زودی‌ها آن را از دست ندهند اما انگاری نه صدرنشینی و نه داوری‌ها هیچ کدام موازی با آبی پوشان پایتخت حرکت نخواهند کرد.

هر چند هنوز ابتدای این فصل طول و دراز و فرسایشی قرار داریم و با این اختلاف امتیازهای بسیار کم و رقابت تنگاتنگ تیم‌های حاضر در بالای جدول از پرسپولیس و استقلال گرفته تا تراکتور و سپاهان به طور قطع صدر جدول در هفته‌های آتی شاهد تغییرات متعدد خواهد شد تا یک تیم بتواند گوی سبقت را از بقیه تیم‌ها بگیرد و به یک ثبات نسبی برسد و صدر را برای هفته‌ها از آن خود کند.

باید همچنان نشست و منتظر ماند و آخر عاقبت این فصل از لیگ را هم به نظاره نشست تا ببینیم باز هم از این اشتباهات و از این شاهکارها و از این اعتراض‌ها چه تعداد دیگر تکرار خواهند شد آنوقت می‌توان خیلی صریح تیم‌هایی که از این اشتباهات سود برده و تیم‌هایی که ضرر کرده اند را تشخیص داد.

محمود فخرالحاج| باشگاه خبرنگاران آزاد

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا