سیاسی

گزارش هفتمین روز طوفان الاقصی/ ضربه سخت فلسطین با 150 راکت به رژیم صهیونیستی/تظاهرات گسترده در حمایت از فلسطین

14:35- تظاهرات گسترده مردم الخلیل در حمایت از مقاومت و مردم غزه

مردم الخلیل در کرانه باختری اشغالی با وجود اقدامات سرکوبگرانه مشترک رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان در حمایت از مردم و مقاومت غزه تظاهرات کردند.

14:34- 90 درصد حملات اسرائیل فقط به منازل مسکونی انجام می‌شود

سخنگوی اداره دفاع شهری نوار غزه اعلام کرد: 90 درصد حملات هوایی اسرائیل فقط به منازل مردم انجام می‌شود.

14:20- ابوعبیده: اگر قرار باشد به جایی مهاجرت کنیم، فلسطین اشغالی 1948 است

سخنگوی گردانهای قسام شاخه نظامی جنبش حماس: دشمن(رژیم صهیونیستی) بزدل تر و ضعیف تر از آن است که بار دیگر ملت ما را از سرزمینش براند .

از صبح امروز 150 موشک به عسقلان و 50 موشک به سدیروت شلیک کردیم، فرودگاه بن گوریون را هم هدف حملات موشکی قرار دادیم.

ملت خود را به ثبات و ایستادگی و گوش ندادن به تهدیدهای صهیونیستی دعوت می‌کنیم.

به اشغالگران می‌گوییم که کوچ ما فقط به اراضی اشغالی ما که در اشغالشان است، خواهد بود.

14:17- شیخ نعیم قاسم: اسرائیل جرات رویارویی مستقیم با رزمندگان فلسطینی را ندارد

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله در تجمع همسبتگی با فلسطین و حماسه الاقصی گفت طوفان الاقصی نتیجه طبیعی یک زمان طولانی از فساد و اشغالگری و جنایات صهیونیستها در روی زمین است.

اسرائیل تمام جنایات خود را با نظارت بین المللی مرتکب شده و عملیات طوفان الاقصی با این هدف انجام شد که به این رژیم بگوید دیگر نمی تواند به چنین رویه ای ادامه دهد.

عملیات طوفان الاقصی یک عملیات موفقیت آمیز و یک مرحله تاریخی و درخشان است که برای آینده جاودان خواهد بود و چراغ راهی برای تمام آزادگان خواهد بود.

اسرائیل جرات رویارویی مستقیم با رزمندگان فلسطینی را ندارد.

14:10- تظاهرات در پایخت قطر در حمایت از مردم فلسطین

منابع خبری از تظاهرات بی‌سابقه در دوحه در حمایت از مردم بی دفاع فلسطین در نوار غزه خبر دادند که همچنان در معرض حملات وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی و محاصره همه جانبه قرار دارند.

14:05- العامری در گفتگو با هنیه: در این نبرد تاریخی در کنارتان هستیم

هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح در گفتگو با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس خاطر نشان کرد که آنچه مقاومت با عملیات خود به دست آورده است نشان سربلندى و سرافرازی و مایه دلگرمى همه مبارزان، مجاهدان و دوستداران فلسطین است و پیروزی شما، پیروزى تمام امت اسلام، مجاهدان و مقاومت منطقه است و ما ملت و دولت عراق در این نبرد تاریخى حامى شما هستیم.

هنیه هم با قدردانی از مواضع دولت و ملت و گروههای مقاومت عراق اعلام کرد که سفرش به عراق به دلیل این عملیات به تعویق افتاد و امیدوار است تا آن موقع پیروزى بزرگترى به دست آید.

14:09- دبیرکل اتحادیه عرب: کوچاندن اجباری ساکنان غزه یک جنایت است

احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب خطاب به دبیرکل سازمان ملل گفت که کوچاندن اجباری ساکنان غزه بر اساس قوانین بین المللی جنایت است.

13:52- مقتدی صدر: کشورهای اسلامی تروریسم آمریکایی صهیونیستی علیه مردم فلسطین را موقف کنند

مقتدی صدر بر ضرورت رساندن کاروانی از آب و غذا برای رساندن آن به غزه تاکید کرد و گفت اگر نتوانیم چنین کاری انجام دهیم، مایه ننگ تاریخ اسلام است.

رهبر جریان صدر بر ضرورت جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس در همه کشورهای اسلامی و عربی، فشار بر آمریکا برای توقف حمایت از صهیونیستها و اتخاذ نکردن سیاستهای دوگانه و نیز اقدام کشورهای عربی اسلامی برای متوقف کردن تروریسم آمریکایی-صهیونیستی علیه مردم فلسطین تاکید کرد.

13:45- حماس: سازمان ملل به مسئولیت خود در قبال مردم فلسطین عمل کند

جنبش حماس اعلام کرد: از سازمان ملل می خواهیم به مسئولیت خود در قبال مردم فلسطین و مقابله با تلاشها برای کوچاندن و آواره کردن هدفمند آنها عمل کند.

13:43- وزیر دفاع آمریکا: نیازهای دفاعی فوری اسرائیل را بررسی کردیم

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا که به فلسطین اشغالی سفر کرده، گفت که اقدامات اسرائیل برای دفاع از خود(جنایات وحشیانه و کشتار بی رحمانه مردم بی دفاع غزه) و نیازهای امنیتی فوری آن را با همتای خود(وزیر جنگ رژیم صهیونیستی) بررسی کردم.

13:40- موشک باران شهر اشغالی «بئرالسبع»

سرایاالقدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی از حملات موشکی به شهر اشغالی بئرالسبع در پاسخ به جنایات مستمر اشغالگران علیه ملت فلسطین در نوار غزه خبر داد.

13:36- تیراندازی در منطقه صنعتی عسقلان اشغالی

کانال چهاردهم تلویزیون عبری از تیراندازی در منطقه صنعتی عسقلان اشغالی خبر داد که ادعاها مبنی بر نبود حضور رزمندگان فلسطینی در این شهر مهم فلسطین اشغالی را رد می‌کند.

13:20-سخنگوی وزارت بهداشت غزه: تمامی بیمارستان‌های نوار غزه مملو از مجروح است

افراد زیادی هنوز زیر آوار هستند. سیستم بهداشت نوار غزه با بحران شدیدی مواجه است.

تمامی بیمارستان‌های نوار غزه مملو از مجروح است.تنها راه حل ممکن ایجاد یک گذرگاه انسانی فوری برای ورود کمک‌ها و تجهیزات پزشکی است.

با توجه به کمبود شدید امکانات، قادر به انجام عمل‌های جراحی خطرناک و فوری نیستیم.

13:15- شهر سدیروت با 50 راکت بار دیگر هدف قرار گرفت

گردان‌های القسام اعلام کرد که با 50 راکت شهرک صهیونیست نشین سدیروت را با 50 راکت هدف قرار داده است.

القسام همچنین اعلام کرد که یک مرکز تجمع نظامیان صهیونیست در «کفار سعد» را با پمپاد انتحاری از نوع الزواری هدف قرار داده است.

13:12- نفوذ مجدد مبارزان مقاومت فلسطین به زیکیم

منابع عبری زبان از احتمال نفوذ مجدد مبارزان القسام به ساحل زیکیم در مجاورت غزه خبر دادند.

13:00- فرودگاه «بن گورین» مجدد هدف قرار گرفت

گردان القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در واکنش به هدف قرار دادن غیرنظامیان و آواره کردن ملت فلسطین توسط صهیونیست‌ها، فرودگان بن گورین را هدف قرار داد.

12:41- رژیم صهیونیستی نظامیان ذخیره خود را فراخواند

رسانه‌های صهیونیستی گزارش داده‌اند ارتش این رژیم هزاران نفر از سربازان ذخیره خود را فراخوانده و این در حالی است که در زرادخانه‌های رژیم تجهیزات کافی برای آنها وجود ندارد.

12:34- نظامیان جدید صهیونیستی تجهیزات خود را گم می‌کنند

رسانه‌های صهیونیستی گزارش داده‌اند نظامیانی که به تازگی به خدمت گرفته شده‌اند بسیاری از تجهیزات خود از قبیل کلاه‌ جنگی و جلیقه‌های ضدگلوله را گم کرده‌اند.

12:33- دیدار وزیر خارجه آمریکا با ابومازن

– شمار شهدای کرانه باختری از آغاز نبرد طوفان الاقصی به 36 نفر رسید

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از آغاز نبرد طوفان الاقصی یعنی از روز شنبه تا این لحظه 36 فلسطینی در کرانه باختری به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی شهید و بیش از 650 نفر دیگر هم زخمی شدند.

9:09 دفتر اطلاع رسانی فلسطین در غزه : هشدارهای صهیونیست‌ها جنگ روانی است

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه اعلام کرد که هشدار و تهدید ساکنان غزه از سوی صهیونیست ها برای ترک این منطقه، جنگ روانی است و از شهروندان می‌خواهیم هیچ توجهی به آن نکنند.

7:34- تلفات ارتش رژیم صهیونیستی به 257 نفر افزایش یافت

منابع عبری زبان اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی اسامی 12 نظامی دیگر را که در نبرد طوفان الاقصی به هلاکت رسیدند، منتشر کرده است.

بر اساس این ادعا، شمار تلفات ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز نبرد طوفان الاقصی به 257 نفر افزایش یافت.

7:32-کارشناسان نظامی: اسرائیل به اندازه یک سال بمباران افغانستان بمب بر سر مردم غزه فرو ریخت

همزمان با انتشار گزارش ارتش رژیم صهیونیستی از انجام 6000 بمباران جنگنده‌های این رژیم در نوار غزه، یک کارشناس امنیتی به واشنگتن پست گفت اسرائیل در طول یک هفته گذشته حتی بیشتر از میزان عملیات‌های هوایی سالانه ارتش آمریکا در افغانستان اقدام به بمباران نوار غزه کرده است.

– اسرائیل خواستار تخلیه مناطق شمالی غزه از فلسطینیان شد

شبکه الجزیره در گزارشی از درخواست رژیم صهیونیستی از سازمان ملل به منظور ترک منازل و آواره شدن ساکنین مناطق شمالی نوار غزه ظرف 24 ساعت آینده خبر داد.

7:22-افشاگری الاخبار از پروژه آمریکایی تخلیه غزه از فلسطینیان

الاخبار لبنان در گزارشی با استناد به برخی منابع مصری و وابسته به سازمان ملل متحد فاش کرد، آمریکا با همکاری کشورهای اروپایی و برخی مسئولین ذیربط در سازمان ملل کارزاری بزرگ را با هدف انجام جدیدترین عملیات آواره کردن مردم فلسطین از نوار غزه در پوشش انتقال شهروندان فلسطینی از این باریکه به مناطق امن در دست اجرا دارد.

الاخبار افزود این پروژه آمریکایی همزمان با آماده شدن ارتش رژیم صهیونیستی به منظور آغاز یک عملیات بزرگ نظامی علیه نوار غزه در روزهای پیش رو به مرحله اجرا در خواهد آمد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا